POZ (PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA)

Przychodnia POZ jest linią pierwszego kontaktu z systemem opieki zdrowotnej. Zapewnia bezpłatne świadczenia finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia zarówno dla osób zdrowych jak i chorych objętych ubezpieczeniem zdrowotnym.

Opieka medyczna w ramach POZ obejmuje konsultacje lekarza medycyny rodzinnej, diagnostykę laboratoryjną, USG, RTG, bilanse dzieci i szczepienia ochronne.

Głównymi zadaniami przychodni POZ są również profilaktyka zdrowia, edukacja pacjentów oraz promocja zdrowego trybu życia.

Lekarz POZ współpracuje z innymi członkami personelu medycznego i jeżeli stan zdrowia pacjenta tego wymaga, wystawia skierowania na dalsze badania, świadczenia rehabilitacyjne i leczenie u lekarza specjalisty.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą świadczonych przez nas usług na stosownych zakładkach naszej strony.

 

BADANIA LABORATORYJNE

Badania laboratoryjne są podstawowym i bardzo istotnym elementem diagnostyki medycznej. Służą ocenie stanu zdrowia badanego oraz pozwalają na monitorowanie przebiegu choroby również zanim wystąpią objawy.

Punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych w naszej przychodni jest czynny w środy i piątki od 07:30 do 08:30.

W pozostałe dni tygodnia Pacjenci, po okazaniu skierowania z naszej Placówki, mogą bezpłatnie wykonać badania w laboratorium diagnostycznym znajdującym się  w ośrodku Ziemo-Vita przy ul. Ziemovita 1-9 we Wrocławiu w godzinach 7:30-17:00.

Jak przygotować się do badań? 

 

BADANIA DIAGNOSTYCZNE

Badania diagnostyczne wykorzystując współczesne możliwości techniczne pozwalają na szczegółową ocenę budowy oraz funkcji organizmu pozwalając na wczesne rozpoznanie choroby lub oceny jej przebiegu.
W naszej Placówce oferujemy następujące badania diagnostyczne: USG jamy brzusznej, EKG, holter ciśnieniowy.

USG jamy brzusznej wykonujemy w ramach umowy z NFZ oraz prywatnie.

W przypadku wskazań medycznych do dalszej diagnostyki kierujemy pacjentów w ramach kontraktu z NFZ do Pracowni Endoskopowej i Rentgenowskiej.

Na życzenie Pacjenta istnieje możliwość poszerzenia diagnostyki o odpłatne testy w kierunku paciorkowcowego zapalenia gardła  (STRET-test) oraz CRP test. Testy te w ciągu kilku minut informują o etiologii zapalenia gardła i konieczności stosowania antybiotyku (STREPT-test) oraz pozwalają na ocenę nasilenia stanu zapalnego w organizmie (CRP test).

Cennik badań

 

PUNKT SZCZEPIEŃ

W ramach świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzimy szczepienia dzieci i młodzieży w czwartki w godzinach 15:00-18:00 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 71 341 80 00 lub osobistej. Szczepienia wykonywane są zgodnie z obowiązującym Kalendarzem Szczepień.

W przypadku wielu chorób zakaźnych, nieuodpornieni dorośli pacjenci, często starsi, przewlekle chorujący, z obniżoną odpornością, są narażeni na zachorowanie oraz poważne powikłania w większym stopniu niż dzieci. Dlatego szczepienia dorosłych są równie ważne jak szczepienia dzieci.

Nasz punkt szczepień oferuje również usługi dla dorosłych. Szczepienia odbywają się codziennie w godzinach pracy Placówki po wcześniejszej rejestracji.

 

Zaszczep się na grypę! Szczepiąc się chronisz nie tylko siebie ale również osoby z najbliższego otoczenia.

Z roku na rok coraz więcej ludzi w Polsce choruje na grypę. Niestety z tą zakaźną chorobą nie wiąże się tylko gorączka, uczucie rozbicia i kaszel. Grypa niesie ze sobą ryzyko groźnych powikłań tj.: zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, osierdzia, kardiomiopatia rozstrzeniowa, zapalenie krtani, zatok oraz zaostrzenie przebiegu różnych chorób przewlekłych m.in. choroby wieńcowej, astmy czy POCHP.

Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania na grypę oraz jej powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia.

U nas zaszczepią się Państwo szczepionką InfluvacTetra (cennik).

POBIERZ CENNIK PDF

Facebook