Programy profilaktyczne mają na celu edukację, wzrost świadomości pacjentów na temat schorzeń, wprowadzenie działań i postaw prozdrowotnych zapobiegających powstaniu choroby (profilaktyka pierwotna) oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych w celu wykrycia choroby w początkowym stadium rozwoju i wprowadzenia skutecznego leczenia (profilaktyka wtórna).

1. Program wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi .
Zapraszamy pacjentów z grupy wiekowej 40-65lat znajdujących się w grupie ryzyka tj. (wieloletnich palaczy, osoby nadużywające alkohol, z podwyższonym ryzykiem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego ) oraz z towarzyszącymi objawami (nie związanymi z infekcją górnych dróg oddechowych ) tj. :
– pieczenie języka,
– niegojące się owrzodzenie i/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej,
– ból gardła, przewlekła chrypka,
– guz na szyi,
– niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,
– ból w trakcie i/lub problemy z połykaniem.
Program ma na celu zapewnienie wczesnej diagnostyki i koordynowanej opieki nad pacjentem od profilaktyki przez diagnostykę po leczenie.
Szczegółowe informacje o programie otrzymają Państwo w naszej przychodni.

2. Program zapobiegania niepełnosprawności poprzez wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów – RZS.
Zapraszamy pacjentów pacjent w wieku aktywności zawodowej 18-67lat, mieszkających w jednym z 3 województw: dolnośląskie, opolskie, lubuskie, skarżących się od co najmniej 3 tygodni na ból i obrzęk co najmniej 1 stawu, nie będący wynikiem urazu.
Celem programu jest poprawa wczesnej wykrywalności RZS w celu zapewnienia utrzymania lub powrotu do aktywności zawodowej chorych na RZS.
Szczegółowe informacje o programie otrzymają Państwo w naszej przychodni.

3. Miejski Program Profilaktyki Przeciwcukrzycowej.
Zapraszamy na bezpłatne porady z zakresu zasad codziennego odżywiania i zdrowego trybu życia dla osób chorych na cukrzycę. W celu ustalenia terminu konsultacji zadzwoń pod numer 71 341 80 00.

Facebook