Zostań naszym pacjentem

Jak się zapisać?

Sposób 1. Zaloguj się do swojego Internetowego Konta Pacjenta i złóż deklarację do lekarza (dr Anna Gierowska), pielęgniarki (mgr Violetta Domańska) oraz – w przypadku kobiet – do położnej (Katarzyna Stolecka). Czekaj na maila z potwierdzeniem (do 3 dni roboczych).

Sposób 2. Pobierz i wydrukuj deklaracje z naszej strony internetowej www.gepperta.pl -> Strefa Pacjenta -> Zostań naszym pacjentem. Następnie wypełnij dokumenty wpisując personel wskazany wyżej i przynieś je do placówki lub wyślij skany na adres geperta@gmail.com.

Sposób 3. Przyjdź do przychodni z dowodem osobistym i wypełnij dokumenty na miejscu.

Pamiętaj, że jeżeli w systemie “świecisz się na czerwono” oznacza to, że jesteś nieubezpieczony lub ZUS nie zaktualizował jeszcze Twojego zgłoszenia. To, że nie chcemy przyjąć Twojej deklaracji nie wynika z naszej złośliwości – po prostu NFZ ją odrzuci! Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zapewnić sobie ubezpieczenie – napisz do nas!

Szanowni Studenci!

Posiadanie statusu studenta nie jest równoznaczne z posiadaniem ubezpieczenia zdrowotnego. Zanim złożą Państwo deklarację w celu zapisania się do naszej przychodni, weryfikujemy ubezpieczenie w systemie NFZ eWUŚ – tak jak wygląda to w każdej placówce świadczącej usługi na NFZ. Jeżeli system wskazuje na brak ubezpieczenia (pacjent „świeci się” na czerwono), nie możemy przyjąć deklaracji, ponieważ nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy pacjent jest ubezpieczony, a sama deklaracja zostanie odrzucona przez NFZ. Tym samym leczenie pacjenta nieubezpieczonego nie będzie finansowane przez NFZ, a więc wszelkie koszty z tego tytułu poniesie placówka. Powody takich sytuacji mogą być różne – jest to związane na przykład z podjęciem i zakończeniem pracy, gdy do ZUSu przestają trafiać składki, a nie wpłynęła żadna informacja o innym sposobie ubezpieczenia lub gdy rodzice studenta zmieniają pracodawcę.

Rozwiązania powyższej sytuacji:

1. Student zostaje zgłoszony do ubezpieczenia przez jednego z rodziców u płatnika składek – najczęściej jest nim pracodawca rodzica, a w przypadku prowadzenia przez rodzica działalności gospodarczej – ZUS. Do ubezpieczenia mogą zgłosić studenta także dziadkowie.

Jeżeli student nie może zostać ubezpieczony jako członek rodziny, wówczas:

2. Student zgłasza w dziekanacie swojej uczelni, że chce zostać objęty ubezpieczeniem i uczelnia odprowadza za niego składki. Odbywa się to na wniosek studenta.

Podstawą prawną jest ustawa z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 210, poz. 2135 z późn. zm.).

DOKUMENTY DO POBRANIA:

1. Deklaracja wyboru świadczeniodawcy oraz lekarza POZ: POBIERZ

2. Deklaracja wyboru świadczeniodawcy oraz pielęgniarki POZ: POBIERZ

3. Deklaracja wyboru świadczeniodawcy oraz położnej POZ: POBIERZ

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/olejus/public_html/geperta/wordpress/wp-includes/functions.php on line 5107